W polskiej ofercie pojawiła się nowość, gratka dla wielbicieli Wysp Greckich – przepiękna Skiathos.
Malutka i urokliwa wyspa leżąca na Morzu Egejskim przypadnie do gustu wielbicielom niczym niezmąconego greckiego spokoju. „Siga, siga”, czyli „powoli, powoli” – to ulubione powiedzonko mieszkańców wyspy. Od Greków można się nauczyć, jak w spokoju delektować się pięknymi widokami, błękitnym niebem, turkusowym morzem i słońcem.
Białe domki przycupnięte na skalistym wybrzeżu, wąskie, kamienne uliczki, klimatyczne, greckie tawerny, serwujące owoce morza – tego na Skiathos na pewno Wam nie zabraknie. Wyspa jest tak obfita w urokliwe krajobrazy, że każde zrobione tutaj zdjęcie przypomina widokówkę.
Koniecznie trzeba odwiedzić miasto Skiathos wraz z portem. Warto także zobaczyć uważaną za jedną z najładniejszych greckich plaż – słynną Koukounaries. Nazwa pochodzi od szyszek lasów piniowych, okalających plażę. Plaża nie jest zbyt rozległa, ale o jej wyjątkowości decyduje piękny, mieniący się w słońcu na złoto, piasek. Taki efekt plaża zawdzięcza obecności w piasku dużej ilości kwarcu. Uroku temu miejscu dodaje także krystalicznie czysta, szmaragdowa woda.
Wieczorem możecie się zrelaksować przy greckim winie, metaksie i ouzo. Pozwólcie się porwać do zabawy uwielbiającym biesiadować Grekom. Tradycyjny grecki taniec Syrtaki (znany u nas bardziej pod nazwą „Zorba”) w towarzystwie rodowitych Greków to okazja do wspaniałej i niezapomnianej zabawy.
Na Skiathos były kręcone sceny do filmu „Mamma mia”, więc po powrocie z wakacji koniecznie obejrzyjcie ten film i poszukajcie w nim miejsc, które widzieliście na własne oczy. Na pewno z przyjemnością i sentymentem będziecie wspominać chwile spędzone na Skiathos.