Marzycie o wakacjach w pięknym miejscu z dala od głośnych kurortów?

Jeśli tak to polecamy Wam pełne uroku wyspy jońskie: Kefalonię, Lefkadę oraz Itakę.

 

Największa z nich – Kefalonia, to gwarancja spokojnych wakacji w otoczeniu wspaniałej przyrody i malowniczych krajobrazów. To tutaj znajdziecie uznawaną za jedną z najładniejszych w Europie plażę Myrtos. Dużą atrakcją na wyspie jest Jaskinia Melissani z niesamowitym, seledynowym kolorem wody. Odkryto ją dopiero w latach 50. XX wieku kiedy trzęsienie ziemi odsłoniło część groty.

Inna jaskinia na wyspie - Drogarati to naturalna, ozdobiona stalaktytami i stalagmitami sala koncertowa ze świetną akustyką. Występowali tutaj Maria Callas i Luciano Pavarotti. Warto także zwiedzić XVI-wieczny klasztor św. Gerassimosa, patrona Kefalonii. Romantykom proponujemy wycieczkę do zakątka na półwyspie Lassi aby zobaczyć latarnię morską Agios Theodoros.

Stolicą wyspy jest Argostoli. Znajduje się tutaj Muzeum Archeologiczne gdzie na zdjęciach można sprawdzić jak wyglądała Kefalonia przed trzęsieniem ziemi. Spacerując promenadą oraz po niewielkim molo dojdziecie do białej latarni morskiej – Fanari. Na głównej ulicy miasta można natomiast zakupić pamiątki z Kefalonii. Najpopularniejsze to wina, słodycze, oliwki i mydełka. Na Platia Vallianou znajdziecie centrum rozrywki z klubami i tawernami.

Z Argostoli można promem udać się do rybackiego miasteczka Lixouri na półwyspie Paliki. Jest to drugie co do wielkości miasto wyspy ale spokojne i nie zatłoczone. Na głównym placu Lixouri często odbywają się koncerty i pokazy.

Inne miejscowości warte odwiedzenia to urocze senne miasteczko Ammos oraz popularne wśród celebrytów Fiskardo – jedyne, które nie ucierpiało podczas trzęsienia ziemi w 1953 r. przez co można tu podziwiać piękną, typową dla wyspy architekturę.

 

Z Kefalonii można udać się na jednodniową wycieczkę na inną wyspę jońską – Itakę. Jednak na wyspie Odyseusza można spędzić także cały tygodniowy lub dłuższy urlop. Krajobraz Itaki to maleńkie zatoczki z zacisznymi plażami i turkusowym morzem oraz zielone wzgórza i malownicze, rybackie miasteczka. Na wycieczkę warto udać się do Groty Nimf gdzie Odyseusz miał ukryć skarby otrzymane od Alkinoosa, króla Feaków.

 

Najpopularniejsze kurorty na wyspie to znane z pięknej architektury Kioni oraz Stavros z pomnikiem i trasą powrotu Odyseusza do ojczyzny.

W stolicy wyspy – Vathi znajduje się port oraz wiele sklepików i tawern.

Itaka jest idealna osób, które unikają resortów z wyżywieniem All Inclusive i wolą na własną rękę poznawać uroki wyspy. Idealna pod tym względem jest także kolejna wyspa jońska – Lefkada.

Ta zielona wyspa z gajami oliwnymi i winnicami szczyci się także pięknymi plażami. Najbardziej znana to widowiskowa Porto Katsiki. Krystalicznie czysta, błękitna woda kontrastuje tutaj z jasnym, klifowym wybrzeżem.

https://www.grecos.pl/-/media/lefkada/lefkada1/lefkada11.ashx?h=500&w=1920&la=pl&hash=E7C7FEEC8F9C54CE2BFC585F5B3CB5498DABCD95

Atrakcją na wyspie są głównie wodospady Ronies, do których prowadzi krótki, malowniczy wąwóz. Docierając pod wodospad można popływać w bardzo zimnej ale czystej wodzie. Wielbicielom pięknych widoków polecamy wycieczkę na przylądek Lefkatas z piękna latarnią morską.

Stolica wyspy – miasto Lefkada, zostało całkowicie odbudowane po trzęsienia ziemi w 1953 roku. Najbardziej znane miejscowości turystyczne to rozrywkowe Nidri, portowa wioska Ligia oraz popularne wśród windsurferów Vasiliki.

Podczas pobytu na Lefkadzie polecamy udać się w jednodniowy rejs na przepiękne jońskie wyspy Meganisi, Madouri oraz Skorpios – legendarną wyspę słynnego milionera Arystotelesa Onassisa.

 

Wczasy na każdej z tych wysp można zarezerwować w Biurze Podróży ATLANTIS!

Aktualnie trwają jeszcze promocje ze zniżkami za wczesną rezerwację i innymi bonusami!

Serdecznie zapraszamy!
Biuro Podróży Atlantis
ul. Ratuszowa 2, Bielsko-Biała
33 812 54 65, 33 812 62 64, ✉ atlantis@atlantistravel.pl
www.atlantistravel.pl